Ułatwienia dostępu

Uroczyste zakończenie projektu "Chodź pomaluj mój świat"!

25 PAŹDZIERNIKA uroczyście zakończyliśmy projekt "Chodź pomaluj mój świat"!

W ramach zadania zorganizowaliśmy 8 spotkań dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami z Powiatu Karkonoskiego. Podczas kreatywnych spotkań prowadzonych przez Izabelę Kampczyk uczestnicy odkryli w sobie niekończące się pokłady zdolności artystycznych, wykonali przepiękne prace malarskie, które mogliśmy podziwiać podczas wernisażu Wystawa "Chodź pomaluj mój świat".

80 obrazów zaprezentowaliśmy na sali widowiskowej GOK. Całą niezwykłą uroczystość uświetnił występ Henryki Amborskiej z My Dwie, której interpretacje znanych piosenek porwały naszych artystów do tańca.

W projekcie udział wzięli:
Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kowar
Seniorzy Gmina Mysłakowice
Polski Związek Głuchych Koło Terenowe Jelenia Góra
Dom Pomocy Społecznej z Kowar
Dom Pomocy Społecznej „Junior” z Miłkowa
Dom Pomocy Społecznej z Sosnówki
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele” z Jeleniej Góry
Stowarzyszenie Amazonki z Mysłakowic

Po uroczystości dwie grupy artystyczne: PRZYJACIELE Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo z Jeleniej Góry oraz Polski Związek Głuchych Koło Terenowe w Jeleniej Górze w ramach oczekiwania na transport do domu (dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość) uczestniczyły w mini warsztatach. Tematem i inspiracją była jesień i jej piękne kolory. Uczestnicy korzystając z akwareli, pokazali swój talent i zaangażowanie. Mimo początkowych obaw, że zadanie jest zbyt trudne, wszyscy poczuli zew muz i stworzyli piękne prace ukazujące bardzo subiektywne spojrzenie na piękno tej niezwykłej pory roku. Z początkiem listopada mini wystawa prac z tych warsztatów będzie do obejrzenia w holu GOKu.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w projekt
PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy zrealizować nasz artystyczny projekt. Za wsparcie i obecność dla pani Agnieszki Gałażewskiej , Izabeli Kamczyk- Malarstwo serdeczne podziękowania za zaangażowanie, łagodność, wrażliwość, ogromne serce i umiejętności pedagogiczne, dzięki którym na każdych zajęciach powstają niezwykłe prace, niejednokrotnie ku zdziwieniu i wielkiej satysfakcji twórcy
Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach za smakołyki, które pojawiły się na stołach.

Stowarzyszenie Senior Mysłakowice za pomoc w przygotowaniach poczęstunku.

I wreszcie ja, Marianna Ostrowska dziękuję wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach za Wasze zaangażowanie na każdym etapie projektu

Dodatkowym pozytywnym efektem projektu jest to, że większość prac została przekazana przez artystów na licytacje #WOŚP

Atmosfery i tak wielu nagromadzonych pozytywnych emocji nie sposób opisać, trzeba w tym być. To wszystko sprawia, że nasza praca ma wielki sens i obiecujemy, że w przyszłym roku również będziemy się spotykać!