Ułatwienia dostępu

KONCERT Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ

Robert Gierlach

Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych, ceniony również jako znakomity interpretator pieśni oraz muzyki współczesnej. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej
w klasie śpiewu prof. Kazimierza Pustelaka. Solista Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Z zespołami tych teatrów odbył liczne podróże zagraniczne.

Występował na prestiżowych scenach operowych Europy, Ameryki Północnej i Japonii, prowadzi też ożywioną działalność koncertową. W ostatnich kilkunastu latach wystąpił m. in. z zespołami Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker, Opera du Montreal, Lyric Opera w Baltimore, Opery Flandryjskiej w Antwerpii, w New York City Opera, Tokyo-NHK, Opera Ottawa, Arizona Opera, Cleveland Opera oraz Opera Orlando. Występował również na scenie słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Viottiego w Vercelli we Włoszech i Nagrodę Publiczności na Konkursie im. Alfredo Krausa w Las Palmas. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyk: za płytę z pieśniami P. Łukaszewskiego oraz z pieśniami H. M. Góreckiego; nagrody International Classical Music Awards za „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego (partia Św. Piotra) oraz nagrody im. A. Hiolskiego za rolę Don Giovanniego w inscenizacji M. Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie.

NIMIT Morawski Gierlach baner 1920x1080

Od kilku lat jest solistą Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie oraz prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.