Ułatwienia dostępu

Projekt „Opera da się lubić”

Cieszymy się ogromnie, że możemy ogłosić, iż nasz wspólny projekt ze Stowarzyszeniem „Senior” „Opera da się lubić” otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W czasach, kiedy muzyka popularna dominuje, często zapominamy o bogactwie muzyki klasycznej, która skradła serca słuchaczy już kilka wieków temu.
Dlatego nasz projekt ma na celu upowszechnienie jednej z najpiękniejszych form muzycznych - opery.
Przygotujemy cykl 5 mini koncertów trwających około 60 minut, w których uczestnicy będą mogli w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach wysłuchać na żywo koncertu z bogatym wprowadzeniem.
Poznają tajniki interpretacji pieśni, sposób dialogowania pomiędzy śpiewakiem a akompaniatorem, a także dowiedzą się o problemach technicznych związanych ze śpiewem w różnych językach.
W koncerty zostanie wpleciona barwna historia pieśni artystycznej, przedstawione sylwetki mistrzów gatunku oraz najsłynniejszych interpretatorów.

Do przygotowania i wykonania cyklu koncertów zaangażujemy Annę Patrys, znakomitą interpretatorkę muzyki współczesnej oraz śpiewaczkę operową i oratoryjno-kantatową.
Anna Patrys jest laureatką II miejsca oraz Nagrody Specjalnej Gabrieli Beňačkovej na Jakub Pustina International Vocal Competition pod patronatem Prezydenta Republiki Czeskiej Miloša Zemana w Ždar nad Sazavou (maj 2015),
a także GRAND PRIX oraz Universal Music Award Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla Sopranów Dramatycznych ELIZABETH CONNELL PRIZE w Sydney w Australii (wrzesień 2014).
Nominowana do Paszportów Polityki 2014 w Kategorii MUZYKA. W 2005 roku nagrała m.in. z Deidre Cooper, Cameratą Silesią i Sinfoniettą Cracovią pod batutą Johna Axelrod'a ścieżkę dźwiękową do nagrodzonego
EMMY AWARD filmu BBC/ZDF/TVP „Holocaust. A music memorial film from Auschwitz".

Jesteśmy przekonani, że nasz projekt przyczyni się do promocji muzyki operowej i jej bogatej historii oraz umożliwi uczestnikom wspaniałe muzyczne doświadczenia!

Opera da się lubić