Ułatwienia dostępu

XI edycja Festiwalu Piosenki Turystycznej "Byle do wiosny".

W sobotę, 15 kwietnia w naszej sali widowiskowej odbyła się XI edycja Festiwalu Piosenki Turystycznej "Byle do wiosny".

Dzieci rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: soliści przedszkolni i wczesnoszkolni, zespoły przedszkolne i wczesnoszkolne, soliści z klas IV-VIII oraz zespoły z tego samego przedziału wiekowego.

Na naszej scenie zaprezentowało się prawie 70 wykonawców, także konkurencja była spora.

Przy niektórych występach mieliśmy gęsią skórkę, inne wprost rwały nasze nogi do tańca. Jedno jest pewne - wszystkie były piękne i niepowtarzalne.

Występy oceniało jury w składzie: Pani Agnieszka Radziejewska, Pan Bartłomiej Drak i Pan Jacek Szreniawa. Nasz skład sędziowski był surowy, ale sprawiedliwy. Mieliśmy zaszczyt gościć także Wójta Gminy Mysłakowice - Pana Michała Ormana, który pomagał wręczać nagrody dla uczestników.

W I kategorii mieliśmy ex aequo 2 pierwsze miejsca. Zajęły je Kamila Urbaniak i Zuzia Wnuczak. Na drugim miejscu uplasowała się Małgosia Zajączkowska, trzecie miejsce zajęła Marianka Drewnicka, a wyróżnienia powędrowały do Mai Skąpskiej i Zosi Powieckiej.

W kategorii "Młodsze zespoły" wygrało trio "Wiosenne ludki" z kl. 2a z Mysłakowic, drugie miejsce zajął oddział zerówkowiczów z Łomnicy, a na trzecim miejscu na podium stanęła grupa "Wiosennych agentów" z kl. 2b SP w Mysłakowicach.

Pomiędzy prezentacjami wykonawców nasz Festiwal uświetniła grupa dzieciaków z Szybiak Dance Studio, oczywiście pod okiem Pani Karoliny Szybiak.

W rozgrywkach starszych solistów pierwsze miejsce zajęła Maja Maraszek, drugie Julia Wielebska, trzecie Anna Aleksandrowicz.

W kategorii zespoły na pierwszym miejscu na podium stanął zespół wokalny z Karpacza, na drugiej pozycji uplasował się duet "The best" w składzie: Marysia Mosor i Milena Sula, a trzecie miejsce zajął duet "Muminki", czyli Dorota Juralewicz i Pola Górowska-Dahalani.

Festiwal, chociaż dziś jest tylko cudownym wspomnieniem, wzbudził w nas wiele emocji oraz dowiódł, że w naszym województwie mamy wiele niebywałych talentów, nad którymi pieczę sprawują bardzo zaangażowani opiekunowie, nauczyciele śpiewu i wychowawcy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do nas za rok
Wielkie ukłony ślemy także dla naszego zespołu sędziowskiego. Dziękujemy również za przybycie rodzicom, opiekunom i wychowawcom.