Ułatwienia dostępu

Festiwal Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Bukowcu

Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach oraz Stowarzyszenie "Senior" z Mysłakowic zapraszają po rocznej przerwie na Festiwal Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Bukowcu 🌺🏵️🌺🏵️🌺

Miło nam poformować Państwa, że tegoroczny XII Festiwal Zespołów Ludowych i Folklorystycznych otrzymał dofinansowanie ze Środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2021 oraz ze środków Powiatu Karkonoskiego w ramach zadania publicznego w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego: "Organizacja przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych o zasięgu ponadlokalnym, mających szczególne znaczenie dla kultury powiatu i regionu".
W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa Festiwal się nie odbył, ale na szczęście to już za nami i wracamy do normalnej rzeczywistości, z czego się bardzo.... bardzo cieszymy 🙂
W Festiwalu weźmie udział 14 Zespołów według kolejności:
1️⃣Zespół Karkonosze z Gruszkowa
2️⃣ Ludowy Zespół Jeleniogórzanie z Jeleniej Góry
3️⃣Zespół Krukowianie z Krukowa
4️⃣ Zespół Ludowy Zgoda z Chełmska Śląskiego
5️⃣Zespół Kosówki ze Ścięgien
6️⃣Zespół Sokolik z Karpnik
7️⃣Zespół Borowianki z Przedborowej
8️⃣Zespół Szarotka z Mysłakowic
9️⃣Zespół Śpiewaczy Ludowych Macieje z Ostroszowic
🔟Zespół Niezła Paka z Dobroszyc
1️⃣1️⃣Zespół Śpiewaczy Wrzos z Lubawki
1️⃣2️⃣Zespół Rozmaryn z Bogatyni
1️⃣3️⃣Zespół Kowarskie Wrzosy z Kowar
1️⃣4️⃣Zespół Rudawianie z Janowic Wielkich
Gwiazdą 💥⭐ tegorocznego Festiwalu będzie Joszko Broda z Zespołem 🙂
Głównym celem konkursu jest zaprezentowanie dorobku muzyki ludowej z regionu Karkonoszy i Dolnego Śląska, w celu jej popularyzacji oraz zachowania tradycyjnej kultury regionalnej budując w ten sposób poczucie tożsamości ludowej.
W tym dniu spotykają się zespoły ludowe i folklorystyczne z całego regionu, wspólnie śpiewając, przekazując najcenniejsze walory kulturowe przybyłej publiczności – mieszkańcom regionu. Impreza cieszy się dużym zainteresowanie zarówno wśród zespołów ludowych, jak i publiczności. Z każdym rokiem przybywa zespołów ludowych, które swoimi występami porywają publiczność do wspólnego tańca i śpiewu.
Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu i kibicowania wszystkim Zespołom 🙂.