Ułatwienia dostępu

100 LAT MIESZKANKI MYSŁAKOWIC

12 maja 2023 r. mieszkanka Mysłakowic, Pani Zofia Karwan obchodziła setne urodziny. To najstarsza mieszkanka Gminy Mysłakowice.
Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu Panią Zofię odwiedzili goście składając życzenia zdrowia, wręczając kwiaty i upominki. Prócz najbliższych, Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Mysłakowice Pan Michał Orman, Zastępca Wójta Pan Grzegorz Truchanowicz, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Monika Dobrucka oraz Kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jeleniej Górze Pani Izabela Bartczak.
Wójt Gminy odczytał i wręczył Jubilatce listy gratulacyjne, które na Jego ręce przesłał Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Dolnośląski Pan Jarosław Obremski.
Pani Zofia Karwan urodziła się we wsi Skopanie w powiecie tarnobrzeskim. W okresie II Wojny Światowej została wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec. W 1946 r. wraz z mężem Konstantym osiedliła się w Mysłakowicach, gdzie mieszka do dzisiaj. Urodziła pięcioro dzieci, doczekała się wnuków, prawnuków i praprawnuków. Jest wspaniałą osobą, tryskającą radością, na której twarzy zawsze gości uśmiech.
My również gratulujemy Pani Zofii osiągnięcia tak zacnego wieku oraz życzymy jeszcze długich lat w zdrowiu, spokoju i otoczeniu bliskich, życzliwych osób.