Ułatwienia dostępu

Wizyta gości z Gminy Partnerskiej Leopoldshohe.

Współpraca z Gmina Partnerską z Leopoldshohe w Niemczech trwa już prawie 25 lat. Wzajemna przyjaźń na przestrzeni lat pozwoliła zrealizować wiele działań o charakterze społecznym i kulturalnym. Tym razem nasi przyjaciele w dniach 17-20 czerwca przyjechali do Mysłakowic w celach turystycznych, aby zobaczyć największe atrakcje Naszego regionu i gminy, które wielokrotnie widzieli w folderach i filmach promocyjnych. Program pobytu była bardzo intensywny 47 osobowa grupa była na Śnieżce, zwiedziła Karpacz, Jelenią Górę, odwiedziła Dolinę Pałaców i Ogrodów. Ogromne wrażenie zrobiły na nich zamki i pałce, szczególnie Pałac Wojanów i Zamek w Karpnikach.
W czasie pobytu znalazł się również czas na wspólną kolację, na której Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman oficjalnie przywitał gości i opowiedział o inwestycjach i planach na przyszłość związanych z rozwojem gminy. Nasi goście mieli również okazje zobaczyć nowo budowaną szkołę oraz szereg mniejszych inwestycji zrealizowanych w ostaniem czasie.
Wójt Gminy Mysłakowice składa serdeczne podziękowania Komitetowi Partnerskiemu w szczególności Pani Patrycji Skórzeckiej i Anecie Stefańczyk nauczycielkom języka niemieckiego za pomoc i opiekę nad grupą Naszych przyjaciół z Niemiec.