Ułatwienia dostępu

Stypendium dla mieszkańców powiatu karkonoskiego- rekrutacja tylko do 31 marca

Wiele dróg, jedno stypendium. Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie.

Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy:
- pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców),
- chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Uczniom z powiatu karkonoskiego proponujemy naukę w dwóch szkołach – w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu (pełna lista szkół współpracujących z nami znajduje się na stronie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/mapa-szkol-internatow-i-burs
- mają szansę na dostanie się samodzielnie do jednej ze szkół współpracujących z nami (nie pomagamy w rekrutacji – uczeń sam musi dostać się do wymarzonej szkoły)
- wychowują się w rodzinach, gdzie dochód na 1 osobę z ubiegłego roku nie przekracza 1700 zł miesięcznie

Co w ramach stypendium?

Stypendyści i stypendystki Horyzontów uczą się w liceach lub technikach w jednym z 12 dużych miast w całej Polsce. Mogą liczyć m.in. na:

● pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,
● naukę języków obcych i certyfikaty językowe, które finansują organizatorzy programu,
● wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,
● udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.

więcej

 

baner poziomy